Hollanda’da ineğe cinsel istismarda bulunan Türk göçmen sınır dışı edildi

Hollanda’nın Enschede kentinde yer alan bir hayvanat bahçesinde, ‘Laura’ isimliği ineğe defalarca cinsel istismarda bulunan Mehmet isimli kaçak göçmenin sınır dışı edildiği belirtildi. Yerel basının aktardığına göre, 59 yaşındaki Türk göçmenin oturum izni 2020 yılında iptal edilmişti. Sınır dışı edilen Türk göçmenin, su anda Türkiye’nin kuzeyinde ikamet ettiği kaydedildi.

İstismarın, güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildiğini anlatan hayvanat bahçesinin müdürü Erwin, 2023 yılının son aylarında Mehmet’i ‘suç üstü yakaladıklarını’ dile getirdi. Polis yetkililerine durumun bildirildi ve veteriner tarafından muayene edilen inek Laura’nın aylarca Türk göçmenin istismarına maruz kaldığı tespit edildi. Laura’nın insanlara temkinli yaklaştığını ve kendisini izole ettiğini dile getiren Erwin, Laura’nın düzenli olarak kontrole gittiğini de belirtti.

6 KİLOGRAM ESRARLA YAKALANMIŞ

RAIR Foundation isimli kuruluş ise, Mehmet isimli göçmenin daha önce suç kaydı olduğunu bildirdi. Buna göre Mehmet, 2019 yılında 6 kilogram esrar ile yakalanmıştı.

Ulusal Hayvan İstismarı Uzmanlık Merkezi Koordinatörü Nienke Endenburg, hayvan istismarını ciddiyetini vurguladı ve bu saldırılarla mücadele etmek için hızlı ve etkili yaptırımlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x